Види екскаваторів та їх призначення
Екскаватор – це вид спеціалізованої техніки, без якої не обходяться масштабні землерийні чи інші будівельні роботи. Існує широка класифікація цієї техніки відповідно до типу ходової частини, принципу роботи, призначення та виду двигуна. Далі коротко будуть розглянуті всі види екскаваторів. Взяти в оренду екскаватор в Києві, області чи в іншому регіоні України можна на сайті nvi.in.ua
Види екскаваторів за призначенням:
- універсальні (можуть використовуватися для будь-яких робіт, пов'язаних з тим чи іншим ґрунтом);
- кар'єрні (експлуатуються в кар'єрах під час видобутку корисних копалин);
- траншейні (використовуються для швидкого створення траншей);
- розкривні (призначені для експлуатації на відкритих родовищах);
- іригаційні (необхідні в процесі копання каналів).
Різновиди екскаваторів за принципом роботи
За цим критерієм розрізняють екскаватори циклічної та безперервної дії. Також є вакуумно-всмоктувальні моделі. При послідовній роботі з ґрунтом використовуються одноковшові екскаватори циклічної дії. Вони підходять для роботи з будь-яким грунтом (навіть з тим, який включає тверді породи). Ця спецтехніка є універсальною, тому використовується найчастіше.
Є моделі з прямою та зворотною лопатою, а також з грейфером, телескопічним обладнанням та драглайном. Пряма лопата використовується тоді, коли рівень оброблюваного ґрунту вищий за саму техніку. Якщо рівень грунту нижче рівня стоянки екскаватора, то застосовується зворотна лопата.
Дуже маневреними є екскаватори з драглайном, які можуть працювати на великій глибині. А ось грейферні види даної спецтехніки застосовуються в основному в роботах під водою. Але, крім цього, вони також можуть використовуватися для створення котлованів або завантаження матеріалів.
Для вирівнювання похилих територій використовуються екскаватори з телескопічним обладнанням.
Щодо екскаваторів безперервної дії, то вони характеризуються наявністю декількох ковшів, тому одночасно можуть виконувати відразу кілька завдань (наприклад, копати грунт і переміщати матеріал). До цієї категорії спецтехніки відносяться траншейні та роторні екскаватори.
З числа головних переваг такої техніки варто виділити високу продуктивність у разі роботи з однорідними за структурою ґрунтами.
Для видалення з об'єктів води, каміння, газів або піску можуть використовуватися вакуумно-всмоктувальні екскаватори.
Види екскаваторів залежно від їх ходової частини
Сухопутні моделі даної спецтехніки бувають на пневмоколесах та на гусениці. Для роботи на воді використовуються плавучі екскаватори, а на залізничних коліях експлуатують рейкові моделі. За потреби виконувати земляні роботи на великому схилі може застосовуватися техніка на спеціальному шасі. Також є комбіновані варіанти.
Види екскаваторів типу двигуна
Існують варіанти на дизельному та електричному двигуні. Перші є менш економічними за витратою палива, ніж другі, проте характеризуються мобільністю. Для тривалих будівельних робіт на одному об'єкті все ж таки вигідніше використовувати екскаватор на електричному двигуні.