Самохідні обприскувачі та підтримка їх ефективності протягом сезону
Обприскувач самохідний здійснює ефективну обробку поля. Однак як і будь-яка інша техніка, потребує підтримки та обслуговування протягом всього періоду. Для початку варто створити журнал, де відображати дати технічної перевірки, заміну комплектуючих, мастила та інші ремонтні роботи.
Дотримуйтесь правил зберігання, самохідний обприскувач повинен бути ретельно очищений та підготовлений до зимування після закінчення сезону. Підготовка включає:
- змивання забруднень;
- очищення резервуару від залишків хімічних речовин;
- заміна та зберігання фільтрів;
- зняття та зберігання насосів;
- зняття акумулятора, контроль їх зарядки.
Одним з головних елементів, что визначають наскільки ефективним буде самоходний оприскувач є правильне налаштування та їх обладнання. Важливо забезпечити розміщення, настройку форсунок, щоб хімічні речовини рівномірно розподілялися полем. Також варто перевіряти стан і налаштування насосів та клапанів.
Як вже зазначалося раніше, після закінчення сезону деякі деталі необхідно знімати і зберігати окремо від агрегату в сухому та безпечному місці. Під час обробки ділянок, дотримуйтеся техніки водіння. Вибирайте правильну швидкість, дотримуйтеся рекомендацій висоти розпилювання, уникайте різких зупинок та рухів, що можуть пошкодити рослини.
Якісні засоби захисту рослин
Самохідні обприскувачі не визначають рівень якості хімікатів. Однак потрібно пам’ятати, що протерміновані розчини чи добрива не мають високої продуктивності. До того ж прострочені хімікати більше шкодять рослинам та навколишньому середовищу.
Обприскувач самохідний має досить стислі агротехнічні терміни роботи. По суті, він виходить в поле декілька разів, коли потрібно вилікувати рослини або знищити шкідників чи бур’ян. Щоб уникнути затримок важливо планувати графік наскільки це можливо з урахуванням погодних умов. Відповідно до плану дій, підтримуйте необхідну кількість розчину, заповнюйте бак заздалегідь.
Не забувайте про безпеку! Обприскувачі самохідні – техніка підвищеної загрози, оскільки має справу з небезпечними хімікатами та речовинами. Носіть захисний одяг, одягайте окуляри, рукавиці, респіратор чи маску. Не допускайте випадків пожежі або надмірного викиду шкідливих речовин, завжди дотримуйтеся правил безпеки!
Джерело: https://boguslav.ua/produkcziya/samoxodnye-opryskivateli/