Фрезерування з ЧПУ

Металообробка з ЧПУ, у тому числі фрезерна обробка з ЧПУ, відома людству лише з минулого століття. Тому вона є лише малою частиною всієї історії металургії. Однак він, безперечно, назавжди змінив обличчя металургії. Що таке металообробка з чпу та в яких галузях вона корисна? Ось кілька пропозицій!

Що таке фрезерування з ЧПУ?

Фрезерування, або, іншими словами, обробка металу - це надання форми заготовкам за допомогою фрезерного верстата або обробного центру. Коли продукт виходить із машини, йому надається форма відповідно до специфікацій, введених у комп'ютер, керуючий машиною. Весь процес контролюється комп'ютером, що дозволяє виробляти сотні та навіть тисячі однакових об'єктів. Порівняно із звичайними фрезерними верстатами, технологія ЧПУ також дозволяє дуже точно фрезерувати метал. Однак варто відзначити, що процес обробки на обох цих фрезерних верстатах виглядає ідентично. Заготівля, поміщена у фрезерний верстат, затискається у відповідному оснащенні, а потім обробляється різальним інструментом, що рухається. Заготівля створюється за алгоритмом (наприклад, у вигляді G-кодів), попередньо введеним у фрезерний верстат. Виходячи з цього, машина виконує всю роботу. Тому роль оператора верстата обмежується лише озброєнням фрезерного верстата, затисканням у ньому матеріалу, програмуванням верстата та встановленням у ньому нульової точки.

Фрезерування з ЧПУ - переваги

Фрезерна обробка з ЧПУ відрізняється низкою переваг. До найважливіших з них належать:

  • Скорочення часу виробництва – завдяки автоматизації час обробки може бути скорочено до мінімуму.
  • Чудова точність - фрезерні верстати з комп'ютерним керуванням мають точність позиціонування до кількох мікронів завдяки особливій конструкції.
  • Повторюваність процесів - фрезерні верстати здатні виробляти безліч однакових деталей. І це у масовому масштабі.
  • Максимальне скорочення відходів – Фрезерні верстати з ЧПУ дозволяють усунути відходи, що утворюються від великої кількості відходів.
  • Можливість виготовлення деталей складної конструкції - все, що необхідно, це запрограмувати верстат.
  • Участь людини у виробничому процесі – автоматизація призвела до того, що роль працівника обмежується лише деякими операціями. Це, своєю чергою, дозволяє виключити помилки.

Фрезерні верстати із ЧПУ назавжди змінили обличчя металообробки. Тому не дивно, що вони використовуються в таких великих масштабах - і в різних галузях. Вироби, виготовлені на фрезерних верстатах з ЧПУ у машинному парку Гавронського, використовуються як у дрібному, так і у великому виробництві у хімічній, харчовій, газовій, авіаційній, автомобільній та багатьох інших галузях. Ці замовлення розміщуються як роздрібними покупцями, а й виконуються для оптових замовлень.

Фрезерування металу з ЧПУ - типи

Говорячи про фрезерні верстати з ЧПУ, неможливо не згадати про різні їхні види. За положенням інструменту по відношенню до заготовки розрізняють фрезерування:

  • Периферійна - вісь фрезерного верстата, встановлена паралельно поверхні заготовки.
  • Фронтальна – вісь фрези знаходиться під прямим кутом до поверхні.
  • Коса – вісь фрези знаходиться під кутом більше 0 градусів, але менше 90 градусів.
  • З іншого боку, за кінематичним принципом фрезерні верстати з ЧПУ також можна поділити на:
  • Протиобіг - При фрезеруванні з противерненням напрямок руху подачі інструменту протилежний напряму його обертання.
  • Сонаправленное обертання - При сонаправленном фрезеруванні напрямок руху подачі ріжучого інструменту збігається з напрямом його обертання.

Copyright © . All Rights Reserved