​Як виготовляють мінеральну вату?

Мінеральна вата є чудовим ізоляційним матеріалом як для звуко-, тепло-, так і для вогнезахисту. Має широке комплексне застосування – використовується для утеплення перекриттів, стін, підвалів та дахів. Його можна використовувати як усередині, так і зовні будівлі.

Види мінеральної вати.

У нас є вибір з двох видів мінеральної вати - мінеральної вати та скловати. Кожен із них має різні параметри. Як правило, скло вата краще підходить для теплоізоляції – вона ефективніша. Матеріалу скловати щільністю 13 кг/м3 достатньо досягнення коефіцієнта теплопровідності λ - 0,039 Вт/(мК). Для порівняння, за тих же параметрів необхідно 35 кг/м3 мінеральної вати. Обидва види вовни хороші для звукоізоляції. У випадку з вогнестійкістю ці два види теж добре працюють – обидва мають вищий клас вогнестійкості – A1-S1-d0, скловата трохи менш стійка, але різниця невелика. Водовідштовхувальні властивості обох видів вовни схожі, але не однаково справи з її сприйнятливістю до тиску. Мінеральна вата має більш високу щільність і тому довговічніша, тому при великих навантаженнях цей вид мінеральної вати буде працювати краще. З іншого боку, скломінеральна вата, оскільки має меншу щільність, краще піддається пресуванню, ніж кам'яна вата – тобто. пресується з метою зменшення її обсягу, завдяки чому її можна перевозити у 3 рази більше, ніж кам'яної вати.

Мінеральна вата кам'яна.

Кам'яна мінеральна вата складається з гірських порід: базальту, доломіту, габро, вапняку, шлаку та коксу. Це мінерали вулканічного походження. Ця шерсть була виявлена щодо діючих вулканів на тропічних островах моря. Під впливом високої температури - понад 1500 градусів за Цельсієм, при виверженні вулкана тонкі базальтові волокна змішувалися з повітрям і перетворювалися на матеріал, схожий на необроблену вату. Теплоізоляційні властивості отриманої речовини були швидко помічені та аналогічний матеріал почали випускати у промислових масштабах.

У промисловому виробництві застосовують чавунні печі, у яких поміщають перелічені вище мінерали, які під впливом температури 1400-1500 градусів Цельсія перетворюються на рідку лаву.

Потім отримана лава охолоджується повітрям у високошвидкісних дисках, у результаті утворюються тонкі волокна.

На наступному етапі виробництва ці волокна склеюються смолою, щоб сформувати їх конкретні кінцеві продукти: мати, дошки, покриття.

Також використовуються вільні волокна, доступні на ринку у вигляді гранул мінеральної вати. Вовняні плити комбінуються з підвойкою або ламінуються склотканини, і таким чином створюється кам'яна вата.

Copyright © . All Rights Reserved